Nagroda od Ministra Nauki

Mamy niezwykłą przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy właśnie Dyplom Ministra Nauki za nasz kanał zgłoszeniowy Sygnalista24.info. Czujemy się niezwykle wyróżnieni i jednocześnie zobowiązani, aby dalej rozwijać nasz kanał zgłoszeniowy. 

Wyróżnienie te jest związane z otrzymaną w zeszłym roku nagrodą za wynalazek, którym to jest nasza platforma zgłoszeniowa dla sygnalistów.  Otrzymaliśmy wtedy zarówno złoty medal w kategorii Innowacje Społeczne, oraz wyróżnienie od francuskiej komisji sędziowskiej wraz z gratulacjami dla całego zespołu. 

 

Sposób zgłaszania naruszeń – kanał zgłoszeniowy Sygnalista24.info

Jeśli jesteś świadkiem naruszenia prawa w pracy masz prawo zgłosić to w miejscu pracy, za pomocą procedury chroniącej sygnalistów zgłaszających naruszenia. Przeczytaj kim jest sygnalista?

Jeśli w Twojej ocenie doszło do naruszenia prawa przez pracodawcę, masz prawo to jako pracownik zgłosić. Na początek powinieneś to zgłosić w ramach wewnętrznych procedur chroniących sygnalistów i wyznaczonym poufnym kanałem zgłoszeniowym, takim jak np. SYGNALISTA24.info. Reguluje to ustawa o sygnalistach. Ta ustawa również chroni Ciebie jako sygnalistę.

Pamiętaj! Ustawa chroniąca sygnalistów przewiduje kary za stosowanie sankcji czy odwetu na pracowniku/sygnaliście. Prawo również przewiduje kary za zgłaszanie nieprawdziwych informacji.

Kto jest zobowiązany do wdrożenia ustawy chroniącej sygnalistów?

Tutaj znajdziesz listę podmiotów zobowiązanych wdrożyć ustawę o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa (ustawa o sygnalistach) oraz listę instytucji obowiązanych wdrożenie ustawy AML o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu i stworzenie anonimowych i poufnych kanałów zgłoszeniowych.

Bezpieczny kanał zgłoszeniowy

Pamiętaj! Nie każdy pracodawca tworzy poufny kanał zgłoszeniowy lub ma dobrze przygotowane procedury/regulamin chroniący sygnalistów.

Jeśli uznasz, że system dotyczący sygnalistów nie wyznaczył stosownych procedur lub stworzone kanały zgłoszeniowe nie są bezpieczne i grozi Ci odwet, możesz przestępstwo zgłosić również na policję lub do prokuratury.

Zobacz również:

Krótki film, jak zgłosić naruszenie prawa za pomocą platformy Sygnalista24.info

Jak prawidłowo wdrożyć ochronę sygnalistów w urzędzie?

Zainteresuje osoby odpowiedzialne za system chroniący sygnalistów w pracy

Dowiedz się więcej o sygnalistach:

Zobacz także:

Poradnik dla sygnalisty

Przejdź do góry