Mam przyjemność ogłosić, że platforma SYGNALISTA24.info uzyskała w tym roku nagrodę za wynalazek innowacyjny w ramach  16 Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji w Katowicach.

Platforma SYGNALISTA24.info jako nagrodzony wynalazek innowacyjny

W maju 2023 roku mieliśmy okazję uczestniczyć na 16 Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji w Katowicach. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję odebrać nagrody zarówno dla wynalazców, jak i dla samej platformy. Specjaliści z zagranicznego zespołu ocenili naszą platformę jako przyszłościowy i innowacyjny wynalazek.

1. Złoty Medal w kategorii Innowacje społeczne

2. Główna nagroda – wyróżnienie od francuskich jurorów oraz gratulacje dla zespołu projektowego

Wg międzynarodowej komisji jurorów na szczególne wyróżnienie zasługiwało zapewnienie wielowymiarowego bezpieczeństwa sygnaliście i poufności przekazanym naruszeniom.

Dla Francuzów szczególnym wyróżnikiem była dostępność systemu (m.in. przez wybór dowolnego języka i rozwiązanie platformowe bez konieczności instalacji) oraz intuicyjność w zgłaszaniu naruszeń.

Ogromnie się cieszymy za dostrzeżenie naszych działań. Jak wspomnieliśmy podczas wielu rozmów (a słowa dotrzymujemy) nasza platforma jest aktualizowana na bieżąco pod kątem potrzeb i funkcjonalności oraz testowana na podatności oraz zapewnienia ciągłości działania.

SYGNALISTA24.info jako kanał zgłoszeniowy dla sygnalistów

Zgodnie z ustawą o tzw. sygnalistach, pracodawcy są zobowiązani do stworzenia kanału zgłoszeniowego w firmie. Na nim pracownicy będą mogli zgłaszać wszelkie dostrzegane naruszenia, które będą musiały być rozpatrzone przez firmę.

Jedną z platform, którą wybierają pracodawcy jest SYGNALISTA24.info. Platforma przede wszystkim wspiera w odbieraniu zgłoszeń o naruszeniach. Możesz sprawdzić, jak zgłasza się naruszenia i w jaki sposób na nie się odpowiada w tym materiale: wersja demo/instrukcja

Po wyborze najbezpieczniejszego kanału zgłoszeniowego SYGNALISTA24.inf (zobacz ranking) istnieje możliwość zgłoszenia informacji o wystąpieniu naruszenia prawa w Twojej pracy, zarówno w urzędach, jednostkach służb terytorialnych, szkołach jak i w zakładach pracy, które zatrudniają powyżej 50 pracowników.

Jak to zrobić? W bezpieczny i szyfrowany sposób można dokonywać zgłoszeń przez dedykowany link dla poszczególnego pracodawcy . Pamiętaj! Sygnalista jest zawsze chroniony. Odwet w stosunku do sygnalisty jest zabroniony i zgodnie z prawem grozi stosującym je osobom kary więzienia. Zobacz prawo.

Warto również zaznaczyć, że dzięki ustawie o sygnalistach, będzie wiadomo do jakiej jednostki można przesłać informacje o popełnionym naruszeniu i kto powinien być za nią odpowiedzialny. Co jest istotne, nie trzeba obawiać się o rewanż ze strony pracodawcy, gdyż platforma SYGNALISTA24.info zapewnia możliwość przekazania informacji o naruszeniu również anonimowo. Ponadto każda przesłana informacja jest odpowiednio zaszyfrowana i dostępna wyłącznie wskazanej przez organizację osobie.

Dodatkowym atutem platformy SYGNALISTA24.info jest możliwość monitorowania przebiegu sprawy przez sygnalistę, bez obaw o to, że jego skarga zostanie odrzucona po jej przeczytaniu bez odpowiedzi. Przeczytaj kim jest sygnalista.

SYGNALISTA24.info na 16 Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji w Katowicach – fotorelacja

     

Doering & Partnerzy


Załącznik, do pobrania:

A także, Prawa sygnalisty w Polsce