Informacja o wdrożeniu platformy Sygnalista24.info w dużej międzynarodowej firmie – Boldare.

Wdrożenie platformy Sygnalista24.info w międzynarodowej firmie Boldare

Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczęliśmy współpracę z międzynarodową firmą Boldare, która wdrożyła naszą platformę zgodnie z procedurami dla sygnalistów. Jesteśmy świadomi, jak istotne jest zapewnienie łatwego i prostego dostępu dla wielu pracowników, dlatego dostosowaliśmy platformę dla osób anglojęzycznych.

👉 Dostępność platformy

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy pracownicy polskich firm mogą czuć się zakłopotani faktem, że panel obsługi sygnalisty jest dostępny tylko w języku polskim. Dlatego chcemy zapewnić dostępność platformy dla osób, które preferują komunikację w języku angielskim. Oczywiście, nie wykluczamy możliwości korzystania z platformy w innych wersjach językowych. Z tego powodu dajemy możliwość korzystania z innych wersji językowych, w zależności od potrzeb klientów.

Sposób na składanie naruszeń – kanały zgłoszeniowe

Zgodnie z ustawą o tzw. sygnalistach, pracodawcy są zobowiązani do stworzenia kanału zgłoszeniowego w firmie. Na nim pracownicy będą mogli zgłaszać wszelkie dostrzegane naruszenia, które będą musiały być rozpatrzone przez firmę.

Jedną z platform, którą wybierają pracodawcy jest SYGNALISTA24.info. Platforma przede wszystkim wspiera w odbieraniu zgłoszeń o naruszeniach. Możesz sprawdzić, jak zgłasza się naruszenia i w jaki sposób na nie się odpowiada w tym materiale: wersja demo/instrukcja

Po wyborze najbezpieczniejszego kanału zgłoszeniowego SYGNALISTA24.inf (zobacz ranking) istnieje możliwość zgłoszenia informacji o wystąpieniu naruszenia prawa w Twojej pracy, zarówno w urzędach, jednostkach służb terytorialnych, szkołach jak i w zakładach pracy, które zatrudniają powyżej 50 pracowników.

Jak to zrobić? W bezpieczny i szyfrowany sposób można dokonywać zgłoszeń przez dedykowany link dla poszczególnego pracodawcy . Pamiętaj! Sygnalista jest zawsze chroniony. Odwet w stosunku do sygnalisty jest zabroniony i zgodnie z prawem grozi stosującym je osobom kary więzienia. Zobacz prawo.

Warto również zaznaczyć, że dzięki ustawie o sygnalistach, będzie wiadomo do jakiej jednostki można przesłać informacje o popełnionym naruszeniu i kto powinien być za nią odpowiedzialny. Co jest istotne, nie trzeba obawiać się o rewanż ze strony pracodawcy, gdyż platforma SYGNALISTA24.info zapewnia możliwość przekazania informacji o naruszeniu również anonimowo. Ponadto każda przesłana informacja jest odpowiednio zaszyfrowana i dostępna wyłącznie wskazanej przez organizację osobie.

Dodatkowym atutem platformy SYGNALISTA24.info jest możliwość monitorowania przebiegu sprawy przez sygnalistę, bez obaw o to, że jego skarga zostanie odrzucona po jej przeczytaniu bez odpowiedzi. Przeczytaj kim jest sygnalista.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Mamy duże doświadczenie, pomożemy we wdrożeniu.

Doering & Partnerzy

Zobacz również:

Zainteresuje osoby odpowiedzialne za system chroniący sygnalistów w pracy

Bezpieczeństwo sygnalisty i poufność informacji to podstawa

Zobacz także:

Poradnik dla sygnalisty

Zobacz więcej: